+48 604 635 508 , 513 900 417 biuro@dryf.elk.pl Straduny k/Ełku, ul. Szkolna 1
Spływy kajakowe: Jednodniowe / Dwudniowe / Trzydniowe / Czterodniowe / Pięciodniowe / Sześciodniowe

Spływy pięciodniowe

1 dzień

 

Zbiórka w Stradunach w siedzibie wypożyczalni DRYF. Przejazd busem do Rogojn nad jez. Łaźno. Wodowanie kajaków i spływ do dzikiej polany na końcu jez. Litygajno (po lewej stronie) przez wieś Zamoście.

 

Długość etapu: ok. 12 km

 

2 dzień

 

Spływ Łaźną Strugą przez wsie Jelonek, Wronki, Kije do Połomu, nocleg za mostem 50m po prawej stronie miejsce na namioty, miejsce na ognisko, Toy Toy, wiata, teren wypożyczalni DRYF(możliwość noclegu w Schronisku Młodzieżowym, WC i prysznic po uzgodnieniu z właścicielką).

 

Długość etapu: ok. 14 km

 

3 dzień

 

Spływ Łaźną Strugą, jez. Łaśmiady mijając Sajzy, Piaski przez Malinówkę, jez. Straduńskie do Stradun, przenoska stała przy młynie lewą stroną około 40 m. Miejsce szczególnie niebezpieczne ze względu na otwarte śluzy, może wciągnąć kajak, 200m za tamą przed mostem po lewej stronie pole biwakowe, wiata grillowa (na 40 osób), miejsce na ognisko, dostęp do internetu WiFi, Toy Toy, kran z zimną wodą, WC, prysznic, łazienka, sauna fińska, balia     z hydromasażem, parking, siedziba wypożyczalni DRYF Straduny ul. Szkolna 1

 

Długość etapu: ok. 15 km

 

4 dzień

 

Start ze Stradun rzeką Ełk do jez. Haleckiego, za jeziorem mijamy wieś Miluki, opływamy centrum miasta Ełk docierając do jeziora. Jeziorem Ełckim płyniemy w kierunku południowo-zachodnim, mijając osiedle Baranki, dwa półwyspy po lewej, znajdujemy wypływ rzeki Ełk. Po ok 200m miejscowość Barany, za mostem po prawej miejsce na rozbicie namiotów, wiatka (teren prywatny).

 

Długość etapu: 19 km

 

5 dzień

 

Rzeką Ełk płyniemy mijając miejscowość Nowa Wieś Ełcka (jaz- przenoska 30m przez drogę z lewej strony) do miejscowości Lipińskie Małe, gdzie przed mostem drogowym po prawej stronie kończymy spływ.

 

Długość etapu: 15 km

 

Cena wypożyczenia:

 

 

Istnieje możliwość transportu bagaży (150zł dzień) w trakcie spływu i dowożenia obiadokolacji (cena uzależniona od menu).

Poznaj Łaźną Strugę
Jak się przygotować?
Zobacz naszą galerię
Prawa autorskie © DRYF 2017