+48 604 635 508 , 513 900 417 biuro@dryf.elk.pl Straduny k/Ełku, ul. Szkolna 1
Spływy kajakowe: Jednodniowe / Dwudniowe / Trzydniowe / Czterodniowe / Pięciodniowe / Sześciodniowe

Spływy jednodniowe

do wyboru spośród 11 tras – odcinki spływów od 6 km do 19 km

 

1. STRADUNY – EŁK

 

Trasa o długości 14 km – jej przepłynięcie zajmuje ok. 3-4 godzin. Cały odcinek to szeroka rzeka o spokojnym nurcie przecięta krótkim odcinkiem jez. Haleckiego, trasa niesprawiająca żadnych problemów dla początkujących kajakarzy. Na uwagę zasługują żeremia bobrów i ślady ich bytności. Po drodze mijamy wieś Miluki. Opływamy miasto Ełk i docieramy do piaszczystej plaży kończącej spływ. Oczywiście na całej trasie przepiękna flora i fauna.

 

Cena:

 

 

2. JELONEK – SAJZY

 

Trasa o długości 18 km (ok.6-7 godzin). Trasa malownicza o urokliwym ciągle zmieniającym się krajobrazie. W początkowym etapie liczne żeremia bobrów dochodzące do 2 metrów wysokości, rzeka o spokojnym nurcie, mocno meandruje. Okoliczne łąki z bujną roślinnością, kilkumetrowej wysokości skarpy schodzące do samego lustra wody, ściany trzcin, tunele z drzew, liczne zatoki rzeczne z bogatym kwiatostanem wodnym. Po dopłynięciu do Sajz powrót busem.

 

Cena:

 

 

3. WRONKI – SAJZY

 

Trasa o długości 16 km (ok.5-6 godzin). Trasa malownicza o urokliwym ciągle zmieniającym się krajobrazie. W początkowym etapie liczne żeremia bobrów dochodzące do 2 metrów wysokości, rzeka mocno meandruje wśród szuwarów. Okoliczne łąki z bujną roślinnością, kilkumetrowej wysokości skarpy schodzące do samego lustra wody, ściany trzcin, tunele z drzew, liczne zatoki rzeczne z bogatym kwiatostanem wodnym. Po dopłynięciu do Sajz powrót busem.

 

Cena:

 

 

4. KIJE – SAJZY

 

Trasa o długości 11 km (ok. 3 godzin). Trasa malownicza o urokliwym ciągle zmieniającym się krajobrazie. Okoliczne łąki z bujną roślinnością, kilkumetrowej wysokości skarpy schodzące do samego lustra wody, ściany trzcin, tunele z drzew, liczne zatoki rzeczne z bogatym kwiatostanem wodnym. Po dopłynięciu do Sajz powrót busem.

 

Cena:

 

 

5. POŁOM – SAJZY

 

Trasa o długości 6 km (ok.2 godzin). Naszym zdaniem najładniejszy odcinek rzeki. Trasa malownicza o urokliwym ciągle zmieniającym się krajobrazie. Okoliczne łąki z bujną roślinnością, kilkumetrowej wysokości skarpy schodzące do samego lustra wody, ściany trzcin, tunele z drzew, liczne zatoki rzeczne z bogatym kwiatostanem wodnym. Ostatnie 10-15min. jez. Łaśmiady. Po dopłynięciu do Sajz powrót busem.

 

Cena:

 

 

6. POŁOM – STRADUNY

 

Trasa o długości 15 km(ok. 4-5 godzin). Od Połomu do jez. Łaśmiady trasa malownicza o urokliwym ciągle zmieniającym się krajobrazie, kilkumetrowej wysokości skarpy schodzące do samego lustra wody, ściany trzcin, tunele z drzew, liczne zatoki rzeczne z bogatym kwiatostanem wodnym. Płyniemy wąską rzeką miejscami szerokość dochodzi do 3m. Pozostała trasa jez. Łaśmiady i jez. Straduńskim. Dopływamy do zapory w Stradunach, przenosimy kajaki i po 200m kończymy spływ przed mostem po lewej.

 

Cena:

 

 

7. STARE JUCHY – STRADUNY

 

Trasa o długości 18 km (ok. 5-7 godzin) malowniczymi jeziorami: Rękonty, Ułówki, Łaśmiady, Straduńskie. Dopływamy do zapory w Stradunach, przenosimy kajaki i po 200m kończymy spływ przed mostem po lewej.

 

Cena:

 

 

 

8. BARANY – LIPIŃSKIE MAŁE

 

Trasa o długości 15 km (ok. 4-5 godzin). Płyniemy bardzo malowniczym odcinkiem rzeki wśród łąk i szuwarów dopływając do terenów leśnych, po drodze mijamy miejscowość Nowa Wieś Ełcka (jaz-przenoska 30 m z lewej strony przez drogę )Kończymy w miejscowości Lipińskie Małe po prawej stronie przed mostem drogowym.

 

Cena:

 

 

9. BARANY – OSTRYKÓŁ

 

Trasa o długości 20 km (ok. 6-7 godzin). Płyniemy bardzo malowniczym odcinkiem rzeki wśród łąk i szuwarów dopływając do terenów leśnych, po drodze mijamy miejscowości Nową Wieś Ełcką (jaz-przenoska 30 m z lewej strony przez drogę ), Lipińskie Małe. Kończymy spływ w miejscowości Ostrykół za mostem po lewej (stroma skarpa).

 

Cena:

 

 

10. NOWA WIEŚ EŁCKA – OSTRYKÓŁ

 

Trasa o długości 16 km (ok 4-5 godzin). Rozpoczynamy spływ przy moście drogowym Płyniemy bardzo malowniczym odcinkiem rzeki wśród łąk i szuwarów dopływając do terenów leśnych, po drodze mijamy miejscowość Lipińskie Małe. Kończymy spływ w miejscowości Osrtykół za mostem po lewej (stroma skarpa).

 

Cena:

 

 

11. NOWA WIEŚ EŁCKA – PROSTKI

 

Trasa o długości 18 km (ok 5-6 godzin). Rozpoczynamy spływ przy moście drogowym. Płyniemy bardzo malowniczym odcinkiem rzeki wśród łąk i szuwarów dopływając do terenów leśnych, po drodze mijamy miejscowość Lipińskie Małe, Ostrykół. Kończymy spływ w miejscowości Prostki, za mostem drogowym po prawej.

 

Cena:

 

 

Transport na w/w trasy liczony z bazy Wypożyczalni DRYF w Stradunach k/Ełku ul. Szkolna 1 tel. kom. 604635508   www.dryf.elk.pl   biuro@dryf.elk.pl
Nasza oferta jest, więc atrakcyjna zarówno dla tych, którzy z uwagi na niewielką ilość czasu chcą spędzić tylko kilka godzin w kajaku, jak również dla tych z Państwa, którzy chcą dłużej delektować się pięknymi krajobrazami i przyrodą Mazur.

 

Nowość 2020!! TYLKO w DRYFie

 

Masz urlop i wypoczywasz nad wodą? Nie musisz inwestować i kupować kajaków. Zadzwoń i wypożycz u nas.

 

Super cena w Pakiecie tygodniowym – kajak Finder jedyne 30 zł za dzień + transport 2 zł za km

 

Dzwoń podaj miejsce a dowieziemy Ci kajaki bezpośrednio na działkę.

Poznaj Łaźną Strugę
Jak się przygotować?
Zobacz naszą galerię
Prawa autorskie © DRYF 2017